Brivio
Loading…

Datele tale, decizia ta

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

  • Niciun script de analiză sau marketing nu rulează înainte să decizi — nici măcar în fundal.
  • Fiecare categorie este o decizie separată. Acceptarea uneia nu le acceptă pe celelalte.
  • Îți poți schimba sau retrage alegerea oricând, dintr-un singur clic.

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

Folosim cookie-uri esențiale. Pe celelalte le pornim doar dacă ești de acord.Folosim cookie-uri esențiale pentru funcționarea platformei și, doar cu acordul tău, cookie-uri funcționale, de analiză sau de marketing. Nimic neesențial nu se încarcă fără consimțământul tău. Detalii în Politica de cookie-uri

Strict necesare

Autentificare, securitate (CSRF), preferință de limbă și temă, reținerea alegerii tale privind consimțământul. Întotdeauna active.

Funcționale

Rețin preferințe suplimentare (ex. setări de afișare) pentru o experiență îmbunătățită.

Analiză

Ne ajută să înțelegem cum este folosit site-ul (statistici agregate). Nu se încarcă fără acordul tău.

Marketing

Folosite pentru publicitate personalizată de către terți. Nu se încarcă fără acordul tău.

Sari la conținutul principal
Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

SM

SMS METALLURGY ROMANIA SRL

Sector 2 Mun. București, București
funcțiune Plătitor de TVAProfil nerevendicat
CUI
16417544
Nr. reg.
J2004007712401
Înființată
13 mai 2004
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Cod CAEN
4614

Este firma ta? Revendic-o gratuit și preia controlul acestui profil.

Revendică firma
Cifră de afaceri

32,6 mil. RON

2025

Profit net

2,1 mil. RON

2025

Angajați

86

2025

Înființată

2004

Despre companie

Această companie nu a adăugat încă o descriere.

Activitate CAEN
4614
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Administrație fiscală
Direcția Generală a Finanțelor Publice Municipiul București

Situație fiscală

Evoluție financiară

Sursa: date publice ANAF / Ministerul Finanțelor

Analiză financiară

Comparație cu domeniul

Recenzii și evaluare

—Nicio recenzie încă
Autentifică-te pentru a lăsa o recenzie
Nicio recenzie încă. Fii primul care evaluează această companie.

Istoric

  1. Nr. TVA4 aug. 2026
    (gol)→RO16417544
  2. Județ4 aug. 2026
    București→București
  3. Localitate4 aug. 2026
    București Sectorul 2→Sector 2 Mun. București
  4. Adresă4 aug. 2026
    Str. GARA HERĂSTRĂU, Nr. 2, Et. 1, Sector 2, CP 20334→Str. Gara Herăstrău, nr. 2
  5. Cod poștal4 aug. 2026
    020334→20334
  6. Plătitor de TVA4 aug. 2026
    false→true
  7. Formă juridică4 aug. 2026
    SRL→SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
  8. Formă de organizare4 aug. 2026
    (gol)→PERSOANA JURIDICA

Sediu & contact

Harta este încărcată de la Google, care își setează propriile cookie-uri. Acceptă cookie-urile de marketing pentru a o afișa aici.Deschide în Google Maps
Adresă
Str. Gara Herăstrău, nr. 2, Sector 2 Mun. București, București, Romania
Cod poștal
20334
Data înregistrării
2004-05-13

Prezența online

Registre și directoare

ListaFirme.roTermene.roRisCo.roConfidas.roListaFirme.euOpenCorporatesNorth Data

Legături generate automat către profilurile de pe directoarele publice de firme.

Surse oficiale

ANAF (Mfinanțe)OficialONRC (Registrul Comerțului)Oficial

Registre guvernamentale oficiale — caută după CUI pe site-ul lor.

Profilul Brivio — linkul canonic

/companies/16417544

Întrebări frecvente

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei SMS METALLURGY ROMANIA SRL este 16417544, iar codul de TVA este RO16417544.

SMS METALLURGY ROMANIA SRL este înregistrată la Registrul Comerțului cu numărul J2004007712401, din data de 2004-05-13.

SMS METALLURGY ROMANIA SRL are sediul social la adresa Str. Gara Herăstrău, nr. 2, Sector 2 Mun. București, București, România.

Activitatea principală este CAEN 4614 — activitate nespecificată.

Da, SMS METALLURGY ROMANIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din data de 2004-05-13.

Da, conform datelor publice ANAF, SMS METALLURGY ROMANIA SRL este activă.

În 2025, SMS METALLURGY ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.606.479 RON, cu 86 angajați.

Companii similare

TOP METROLOGY SRL
Sector 6 Mun. Bucureşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTI
Sector 1 Mun. Bucureşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
PREMIUM TRUCKS S.R.L.
Sector 6 Mun. Bucureşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
SIEMENS ENERGY AUSTRIA GMBH VIENA SUCURSALA BUCURESTI
Sector 5 Mun. Bucureşti
Același județ
Vezi profilul
RBK LOGISTICS IMPORT EXPORT S.R.L.
Sector 3 Mun. Bucureşti
Același județ
Vezi profilul
WITTMANN ROMÂNIA S.R.L.
Sector 6 Mun. Bucureşti
Același județ
Vezi profilul
DELTA MACHINE SRL
Sector 1 Mun. Bucureşti
Același județ
Vezi profilul
DISTRIBUŢIE INDUSTRIALĂ ŞI LOGISTICĂ SRL
Sector 3 Mun. Bucureşti
Același județ
Vezi profilul
Comparație între companii similare
CompanieLocalitateJudețActivitate
TOP METROLOGY SRLSector 6 Mun. BucureştiBucurești—
LENOVO TECHNOLOGY B.V. OLANDA AMSTERDAM - SUCURSALA BUCURESTISector 1 Mun. BucureştiBucurești—
PREMIUM TRUCKS S.R.L.Sector 6 Mun. BucureştiBucurești—
SIEMENS ENERGY AUSTRIA GMBH VIENA SUCURSALA BUCURESTISector 5 Mun. BucureştiBucurești—
RBK LOGISTICS IMPORT EXPORT S.R.L.Sector 3 Mun. BucureştiBucurești—
WITTMANN ROMÂNIA S.R.L.Sector 6 Mun. BucureştiBucurești—
DELTA MACHINE SRLSector 1 Mun. BucureştiBucurești—
DISTRIBUŢIE INDUSTRIALĂ ŞI LOGISTICĂ SRLSector 3 Mun. BucureştiBucurești—

Contact

Str. Gara Herăstrău, nr. 2 · Sector 2 Mun. București, București

Situație financiară

Anul 2025

Cifră de afaceri
32.606.479 RON+17%
Profit net
2.075.148 RON+46%
Angajați
86
Vezi toți anii

Date de registru

Plătitor TVA din
13 mai 2004
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Administrație fiscală
Direcția Generală a Finanțelor Publice Municipiul București

Verificat ultima dată la 12 aug. 2026

Explorează

  • Firme din București
  • Firme din Sectorul 2
  • Firme cu CAEN 4614
  • Plătitor de TVAdin 13.05.2004

Sursa: ANAF. Ultima verificare: 2026-08-12.

Cifră de afaceri

32.606.479 RON

16,9%

Profit net

2.075.148 RON

46,1%

Capitaluri proprii

7.217.585 RON

22,2%

Număr mediu salariați

86

-2,3%

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară pe anii raportați): 20.103.407 RON

95din 100Risc scăzut — clasa A

Cum a fost calculat

  • LichiditateExcelentă25/25
  • CapitalizareExcelentă25/25
  • ProfitabilitateBună20/25
  • TendințăÎn creștere25/25

Indicator calculat automat din situațiile financiare publice. Nu este un rating de credit și nu constituie consultanță financiară.

Indicatori financiari 2025

Lichiditate curentă
2,2

prag ≥ 1

Lichiditate rapidă
2,2

prag ≥ 0,8

Grad de îndatorare
43,3 %

prag ≤ 80%

Marjă netă
6,4 %
Marjă brută
—
Rentabilitatea activelor (ROA)
16,8 %
Cifră de afaceri / salariat
379.145 RON
Durata medie de încasare
—

Situații financiare pe ani

Indicator200920102011201220132014201520162017201820192020

Comparație cu 419 firme din județul București care au același domeniu de activitate (CAEN 46), pentru anul 2025.

  • Cifră de afaceri32.606.479 RON
    P25 6.267.946 RONMediană 37.683.916 RONP75 146.813.604 RON

    Peste 49% dintre firmele comparabile

  • Profit net2.075.148 RON
    P25 145.621 RONMediană 1.079.959 RONP75 5.036.009 RON

    Peste 61% dintre firmele comparabile

  • Număr salariați86
    P25 2Mediană 7P75 40

    Peste 89% dintre firmele comparabile

  • Cifră de afaceri / salariat379.145 RON
    P25 1.512.322 RONMediană 3.274.720 RONP75 7.788.678 RON

    Peste 3% dintre firmele comparabile

Cuartilele sunt calculate din situațiile financiare publice depuse la Ministerul Finanțelor de firmele active cu același cod CAEN. Firmele radiate sunt excluse.

Verificare sancțiuni internaționale

Nu a fost găsită nicio potrivire exactă între codul fiscal sau numărul de înregistrare al acestei societăți și listele de sancțiuni UE, ONU, OFAC (SUA), Regatul Unit.

2021
2022
2023
2024
2025
Cifră de afaceri2.254.319 RON2.063.247 RON2.321.049 RON2.322.950 RON2.176.702 RON1.297.764 RON1.273.694 RON1.672.527 RON3.820.921 RON4.411.002 RON5.656.301 RON7.217.627 RON3.777.412 RON8.883.252 RON16.242.604 RON27.895.380 RON32.606.479 RON
Profit net117.470 RON29.383 RON177.241 RON64.963 RON499.846 RON81.240 RON177.059 RON-273.149 RON460.818 RON102.044 RON586.333 RON461.849 RON-1.617.699 RON1.411.040 RON1.438.946 RON1.420.596 RON2.075.148 RON
Total active733.162 RON555.763 RON760.735 RON745.704 RON1.296.357 RON1.387.003 RON1.546.667 RON1.601.051 RON2.648.141 RON2.473.674 RON3.439.538 RON3.794.953 RON2.176.675 RON3.669.676 RON6.105.134 RON9.203.902 RON12.324.839 RON
Active imobilizate40.930 RON27.930 RON19.330 RON17.186 RON47.059 RON37.293 RON29.070 RON285.329 RON225.997 RON177.839 RON272.195 RON188.595 RON167.123 RON159.823 RON454.430 RON583.182 RON548.132 RON
Active circulante692.232 RON527.833 RON741.405 RON728.518 RON1.249.298 RON1.349.710 RON1.517.597 RON1.315.722 RON2.422.144 RON2.295.835 RON3.167.343 RON3.606.358 RON2.009.552 RON3.509.853 RON5.650.704 RON8.620.720 RON11.776.707 RON
Capitaluri proprii432.501 RON461.884 RON639.125 RON704.088 RON1.203.935 RON1.285.175 RON1.462.234 RON1.189.085 RON1.955.051 RON2.057.095 RON2.643.428 RON3.254.897 RON1.637.198 RON3.048.238 RON4.487.184 RON5.907.780 RON7.217.585 RON
Datorii totale303.194 RON93.879 RON121.610 RON41.616 RON93.536 RON103.409 RON86.120 RON419.007 RON694.188 RON416.928 RON796.232 RON540.506 RON539.879 RON621.438 RON1.757.881 RON3.513.329 RON5.342.814 RON
Număr mediu salariați88996437121922282424528886

E firma ta?

Listeaz-o în directorul de furnizori Brivio — gratuit, verificată în registru, în câteva minute.

Listează această firmă