Brivio
Loading…

Datele tale, decizia ta

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

  • Niciun script de analiză sau marketing nu rulează înainte să decizi — nici măcar în fundal.
  • Fiecare categorie este o decizie separată. Acceptarea uneia nu le acceptă pe celelalte.
  • Îți poți schimba sau retrage alegerea oricând, dintr-un singur clic.

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

Folosim cookie-uri esențiale. Pe celelalte le pornim doar dacă ești de acord.Folosim cookie-uri esențiale pentru funcționarea platformei și, doar cu acordul tău, cookie-uri funcționale, de analiză sau de marketing. Nimic neesențial nu se încarcă fără consimțământul tău. Detalii în Politica de cookie-uri

Strict necesare

Autentificare, securitate (CSRF), preferință de limbă și temă, reținerea alegerii tale privind consimțământul. Întotdeauna active.

Funcționale

Rețin preferințe suplimentare (ex. setări de afișare) pentru o experiență îmbunătățită.

Analiză

Ne ajută să înțelegem cum este folosit site-ul (statistici agregate). Nu se încarcă fără acordul tău.

Marketing

Folosite pentru publicitate personalizată de către terți. Nu se încarcă fără acordul tău.

Sari la conținutul principal
Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
PF

PREFERA FOODS SA

Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba
funcțiuneProfil nerevendicat
CUI
18484221
Nr. reg.
J2006000245014
Înființată
15/03/2006
Formă juridică
SA
Cod CAEN
1039

Este firma ta? Revendic-o gratuit și preia controlul acestui profil.

Revendică firma
Cifră de afaceri

46,7 K RON

2025

Profit net

-3,2 mil. RON

2025

Angajați

2

2025

Despre companie

Această companie nu a adăugat încă o descriere.

Activitate CAEN
1039 — Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Formă juridică
SA

Situație fiscală

Evoluție financiară

Sursa: date publice ANAF / Ministerul Finanțelor

Analiză financiară

Comparație cu domeniul

Asociați și administratori

administrator(3)

Sursa: date deschise din Registrul Comerțului (ONRC).

Datele personale sunt afișate conform legislației privind publicitatea Registrului Comerțului. Pentru solicitări de eliminare, contactează-ne.

Companii conectate

Recenzii și evaluare

—Nicio recenzie încă
Autentifică-te pentru a lăsa o recenzie
Nicio recenzie încă. Fii primul care evaluează această companie.

Istoric

  1. 15/03/2006

    Înființarea companiei

  2. 2006-03-16

    Înregistrare în scopuri de TVA

Sediu & contact

Harta este încărcată de la Google, care își setează propriile cookie-uri. Acceptă cookie-urile de marketing pentru a o afișa aici.Deschide în Google Maps
Adresă
Str. DN 1 KM 392+600, Sector 0, CP 517293, Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba, Romania
Telefon
0258842299
Cod poștal
517293
Data înregistrării
15/03/2006

Prezența online

Registre și directoare

ListaFirme.roTermene.roRisCo.roConfidas.roListaFirme.euOpenCorporatesNorth Data

Legături generate automat către profilurile de pe directoarele publice de firme.

Surse oficiale

ANAF (Mfinanțe)OficialONRC (Registrul Comerțului)Oficial

Registre guvernamentale oficiale — caută după CUI pe site-ul lor.

Profilul Brivio — linkul canonic

/companies/18484221

Întrebări frecvente

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei PREFERA FOODS SA este 18484221.

PREFERA FOODS SA este înregistrată la Registrul Comerțului cu numărul J2006000245014, din data de 15/03/2006.

PREFERA FOODS SA are sediul social la adresa Str. DN 1 KM 392+600, Sector 0, CP 517293, Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba, România.

Activitatea principală este CAEN 1039 — Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a..

Nu, PREFERA FOODS SA nu este în prezent înregistrată în scopuri de TVA.

Da, conform datelor publice ANAF, PREFERA FOODS SA este activă.

În 2025, PREFERA FOODS SA a raportat o cifră de afaceri de 46.728 RON, cu 2 angajați.

Companii similare

ABIES KONSILVA S.R.L.
Sat Bistra, Comuna Bistra
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
MOUNTAINSIDE PRODUCTION S.R.L.
Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
AGROMONT APUSENI S.R.L.
Sat Valea Negrilesii, Comuna Bucium
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
LEKVAROK - TOROCKO S.R.L.
Sat Colţeşti, Comuna Rimetea
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
CETEA TERROIR S.R.L.
Sat Cetea, Comuna Galda de Jos
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
MIERE SABADUS S.R.L.
Municipiul Alba Iulia
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
DULCEȚURILE DOMNIȚEI S.R.L.
Municipiul Sebeş
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
CĂMARA MOȚULUI SRL
Sat Arieşeni, Comuna Arieşeni
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
Comparație între companii similare
CompanieLocalitateJudețActivitate
ABIES KONSILVA S.R.L.Sat Bistra, Comuna BistraAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
MOUNTAINSIDE PRODUCTION S.R.L.Sat Sălciua de Sus, Comuna SălciuaAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
AGROMONT APUSENI S.R.L.Sat Valea Negrilesii, Comuna BuciumAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
LEKVAROK - TOROCKO S.R.L.Sat Colţeşti, Comuna RimeteaAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
CETEA TERROIR S.R.L.Sat Cetea, Comuna Galda de JosAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
MIERE SABADUS S.R.L.Municipiul Alba IuliaAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
DULCEȚURILE DOMNIȚEI S.R.L.Municipiul SebeşAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
CĂMARA MOȚULUI SRLSat Arieşeni, Comuna ArieşeniAlbaPrelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

Contact

0258842299

Str. DN 1 KM 392+600, Sector 0, CP 517293 · Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba

Situație financiară

Anul 2025

Cifră de afaceri
46.728 RON−90%
Profit net
-3.245.072 RON>−999%
Angajați
2
Vezi toți anii

Date de registru

Plătitor TVA din
16 mar. 2006

Verificat ultima dată la 26 iul. 2026

Explorează

  • Firme din Alba
  • Firme din Oiejdea
  • Firme cu același domeniu: Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • Neplătitor de TVA

Sursa: ANAF. Ultima verificare: 2026-07-26.

Companii care au persoane în comun cu aceasta, după datele din Registrul Comerțului (3 persoane verificate).

  • CRISROCK SRLAlba · radiată

    Prin: RADOVICI ADRIAN SEBASTIAN

  • CRISWARE HOLDINGS SRLAlba

    Prin: RADOVICI ADRIAN SEBASTIAN

  • ESTORIA EQUITY S.A.Bucureşti

    Prin: CIURTIN PETRU RAUL

  • HEXAGON CITY SRLCluj

    Prin: RADOVICI ADRIAN SEBASTIAN

Legăturile se fac după nume — registrul public nu conține CNP. Persoanele cu același nume pot fi oameni diferiți, iar lichidatorii judiciari sunt excluși pentru că apar în dosare fără legătură între ele.

  • Pierdere netă în 2025
  • Cifra de afaceri a scăzut cu 90% în 2025
  • Lichiditate curentă sub 1 (0.72) — activele circulante nu acoperă datoriile

Cifră de afaceri

46.728 RON

-89,9%

Profit net

-3.245.072 RON

-1.014,9%

Capitaluri proprii

25.807.523 RON

-11,4%

Număr mediu salariați

2

-50,0%

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară pe anii raportați): 28.682.982 RON

26din 100Risc critic — clasa D

Cum a fost calculat

  • LichiditateSlabă6/25
  • CapitalizareAcceptabilă12/25
  • ProfitabilitatePierdere2/25
  • TendințăÎn scădere6/25

Indicator calculat automat din situațiile financiare publice. Nu este un rating de credit și nu constituie consultanță financiară.

Indicatori financiari 2025

Lichiditate curentă
0,72

prag ≥ 1

Lichiditate rapidă
0,72

prag ≥ 0,8

Grad de îndatorare
44,7 %

prag ≤ 80%

Marjă netă
-6.944,6 %
Marjă brută
—
Rentabilitatea activelor (ROA)
-3 %
Cifră de afaceri / salariat
23.364 RON
Durata medie de încasare
—

Situații financiare pe ani

Indicator200920102011201220132014201520162017201820192020

Comparație cu 300 firme din județul Alba care au același domeniu de activitate (CAEN 10), pentru anul 2025.

  • Cifră de afaceri46.728 RON
    P25 26.019 RONMediană 248.638 RONP75 953.505 RON

    Peste 29% dintre firmele comparabile

  • Profit net-3.245.072 RON
    P25 -9.824 RONMediană 4.576 RONP75 52.623 RON

    Peste 0% dintre firmele comparabile

  • Număr salariați2
    P25 1Mediană 2P75 7

    Peste 52% dintre firmele comparabile

  • Cifră de afaceri / salariat23.364 RON
    P25 80.073 RONMediană 144.027 RONP75 227.092 RON

    Peste 9% dintre firmele comparabile

Cuartilele sunt calculate din situațiile financiare publice depuse la Ministerul Finanțelor de firmele active cu același cod CAEN. Firmele radiate sunt excluse.

Verificare sancțiuni internaționale

Nu a fost găsită nicio potrivire exactă între codul fiscal sau numărul de înregistrare al acestei societăți și listele de sancțiuni UE, ONU, OFAC (SUA), Regatul Unit.

E firma ta?

Listeaz-o în directorul de furnizori Brivio — gratuit, verificată în registru, în câteva minute.

Listează această firmă
2021
2022
2023
2024
2025
Cifră de afaceri7.041.814 RON20.119.182 RON18.028.998 RON20.450.494 RON22.359.886 RON25.703.301 RON31.946.041 RON33.648.338 RON31.353.191 RON48.027.186 RON46.098.907 RON51.408.905 RON43.011.391 RON43.115.168 RON12.167.330 RON461.147 RON46.728 RON
Profit net-3.712.181 RON-269.265 RON-1.112.888 RON-3.817.034 RON-3.739.187 RON-2.391.919 RON-1.449.851 RON-1.953.415 RON-8.816.681 RON-12.439.086 RON-7.519.738 RON5.570.532 RON-9.449.020 RON7.161.509 RON4.952.879 RON354.678 RON-3.245.072 RON
Total active27.830.901 RON29.965.974 RON28.433.859 RON32.307.072 RON28.033.741 RON31.444.635 RON29.736.929 RON39.780.385 RON58.394.608 RON123.779.655 RON86.787.220 RON26.757.038 RON33.062.012 RON54.239.953 RON79.235.520 RON77.124.276 RON109.193.413 RON
Active imobilizate22.215.353 RON21.783.114 RON21.626.540 RON21.025.564 RON19.901.170 RON19.783.304 RON18.415.515 RON18.504.361 RON40.506.588 RON52.312.520 RON36.212.902 RON11.839.468 RON17.420.173 RON29.789.701 RON71.266.299 RON75.848.331 RON74.112.297 RON
Active circulante5.615.548 RON8.182.860 RON6.807.319 RON11.281.508 RON8.132.571 RON11.661.331 RON11.321.414 RON21.276.024 RON17.888.020 RON71.467.135 RON50.574.318 RON14.917.570 RON15.641.839 RON24.450.252 RON7.969.221 RON1.275.945 RON35.081.116 RON
Capitaluri proprii-8.503.832 RON-8.213.096 RON-8.386.985 RON-8.740.469 RON-12.481.972 RON-13.371.446 RON-14.849.481 RON-7.880.766 RON-11.312.561 RON12.877.513 RON5.325.197 RON10.904.915 RON1.251.668 RON8.302.259 RON27.904.967 RON29.134.881 RON25.807.523 RON
Datorii totale29.679.235 RON31.807.166 RON30.736.855 RON35.251.437 RON35.011.755 RON39.600.008 RON39.665.058 RON42.943.336 RON64.251.031 RON105.860.782 RON76.248.807 RON15.164.284 RON32.197.239 RON46.561.374 RON51.819.813 RON48.296.502 RON48.756.073 RON
Număr mediu salariați3564748080961031041502041801431491292942