Brivio
Loading…

Datele tale, decizia ta

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

  • Niciun script de analiză sau marketing nu rulează înainte să decizi — nici măcar în fundal.
  • Fiecare categorie este o decizie separată. Acceptarea uneia nu le acceptă pe celelalte.
  • Îți poți schimba sau retrage alegerea oricând, dintr-un singur clic.

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

Folosim cookie-uri esențiale. Pe celelalte le pornim doar dacă ești de acord.Folosim cookie-uri esențiale pentru funcționarea platformei și, doar cu acordul tău, cookie-uri funcționale, de analiză sau de marketing. Nimic neesențial nu se încarcă fără consimțământul tău. Detalii în Politica de cookie-uri

Strict necesare

Autentificare, securitate (CSRF), preferință de limbă și temă, reținerea alegerii tale privind consimțământul. Întotdeauna active.

Funcționale

Rețin preferințe suplimentare (ex. setări de afișare) pentru o experiență îmbunătățită.

Analiză

Ne ajută să înțelegem cum este folosit site-ul (statistici agregate). Nu se încarcă fără acordul tău.

Marketing

Folosite pentru publicitate personalizată de către terți. Nu se încarcă fără acordul tău.

Sari la conținutul principal
Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

S

SARES SA

Mun. Cluj-Napoca, Cluj
funcțiune Plătitor de TVA e-FacturaProfil nerevendicat
CUI
203030
Nr. reg.
J1991000119128
Înființată
27 nov. 1992
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Cod CAEN
6812

Este firma ta? Revendic-o gratuit și preia controlul acestui profil.

Revendică firma
Cifră de afaceri

52,3 mil. RON

2025

Profit net

15,8 mil. RON

2025

Angajați

6

2025

Înființată

1992

Despre companie

Această companie nu a adăugat încă o descriere.

Activitate CAEN
6812
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Administrație fiscală
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Situație fiscală

Evoluție financiară

Sursa: date publice ANAF / Ministerul Finanțelor

Analiză financiară

Comparație cu domeniul

Recenzii și evaluare

—Nicio recenzie încă
Autentifică-te pentru a lăsa o recenzie
Nicio recenzie încă. Fii primul care evaluează această companie.

Istoric

  1. Nr. TVA31 iul. 2026
    (gol)→RO203030
  2. Localitate31 iul. 2026
    Municipiul Cluj-Napoca→Mun. Cluj-Napoca
  3. Adresă31 iul. 2026
    Str. SOBARILOR, Nr. 38A, Bl. J5, CP 400270, SPATIUL COMERCIAL NR.5→Str. Sobarilor, nr. 38A, SPATIUL COMERCIAL NR.5
  4. Fax31 iul. 2026
    (gol)→0264432563
  5. Plătitor de TVA31 iul. 2026
    false→true
  6. e-Factura31 iul. 2026
    false→true
  7. Formă juridică31 iul. 2026
    SA→SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
  8. Formă de organizare31 iul. 2026
    (gol)→PERSOANA JURIDICA

Sediu & contact

Harta este încărcată de la Google, care își setează propriile cookie-uri. Acceptă cookie-urile de marketing pentru a o afișa aici.Deschide în Google Maps
Adresă
Str. Sobarilor, nr. 38A, SPATIUL COMERCIAL NR.5, Mun. Cluj-Napoca, Cluj, Romania
Telefon
0264593091
Fax
0264432563
Cod poștal
400270
Data înregistrării
1992-11-27

Prezența online

Registre și directoare

ListaFirme.roTermene.roRisCo.roConfidas.roListaFirme.euOpenCorporatesNorth Data

Legături generate automat către profilurile de pe directoarele publice de firme.

Surse oficiale

ANAF (Mfinanțe)OficialONRC (Registrul Comerțului)Oficial

Registre guvernamentale oficiale — caută după CUI pe site-ul lor.

Profilul Brivio — linkul canonic

/companies/203030

Întrebări frecvente

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei SARES SA este 203030, iar codul de TVA este RO203030.

SARES SA este înregistrată la Registrul Comerțului cu numărul J1991000119128, din data de 1992-11-27.

SARES SA are sediul social la adresa Str. Sobarilor, nr. 38A, SPATIUL COMERCIAL NR.5, Mun. Cluj-Napoca, Cluj, România.

Activitatea principală este CAEN 6812 — activitate nespecificată.

Da, SARES SA este înregistrată în scopuri de TVA din data de 1993-07-01.

Da, conform datelor publice ANAF, SARES SA este activă.

În 2025, SARES SA a raportat o cifră de afaceri de 52.266.870 RON, cu 6 angajați.

Companii similare

GIGHIBANDA SRL
Municipiul Cluj-Napoca
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
MFM CONSTRUCT SRL
Municipiul Cluj-Napoca
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
COVIDAN IMPEX SRL
Municipiul Cluj-Napoca
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
EBS REAL ESTATE INVESTMENT S.R.L.
Municipiul Cluj-Napoca
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
VIZIONAR INVEST SRL
Municipiul Cluj-Napoca
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
FLOR APARTMENTS SRL
Sat Floreşti Com. Floreşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
MMA VEST CONSTRUCT SRL
Sat Floreşti Com. Floreşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
TJT STABIL CONSTRUCT S.R.L.
Sat Floreşti Com. Floreşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
Comparație între companii similare
CompanieLocalitateJudețActivitate
GIGHIBANDA SRLMunicipiul Cluj-NapocaClujDezvoltare (promovare) imobiliară
MFM CONSTRUCT SRLMunicipiul Cluj-NapocaClujDezvoltare (promovare) imobiliară
COVIDAN IMPEX SRLMunicipiul Cluj-NapocaClujDezvoltare (promovare) imobiliară
EBS REAL ESTATE INVESTMENT S.R.L.Municipiul Cluj-NapocaClujDezvoltare (promovare) imobiliară
VIZIONAR INVEST SRLMunicipiul Cluj-NapocaClujDezvoltare (promovare) imobiliară
FLOR APARTMENTS SRLSat Floreşti Com. FloreştiCluj—
MMA VEST CONSTRUCT SRLSat Floreşti Com. FloreştiCluj—
TJT STABIL CONSTRUCT S.R.L.Sat Floreşti Com. FloreştiCluj—

Contact

0264593091

Str. Sobarilor, nr. 38A, SPATIUL COMERCIAL NR.5 · Mun. Cluj-Napoca, Cluj

Situație financiară

Anul 2025

Cifră de afaceri
52.266.870 RON+218%
Profit net
15.814.873 RON+189%
Angajați
6
Vezi toți anii

Date de registru

Plătitor TVA din
1 iul. 1993
Înrolat e-Factura din
1 feb. 2024
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Administrație fiscală
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Verificat ultima dată la 29 sept. 2026

Explorează

  • Firme din Cluj
  • Firme din Cluj-Napoca
  • Firme cu CAEN 6812
  • Plătitor de TVAdin 01.07.1993
  • Înregistrat în RO e-Facturadin 01.02.2024

Sursa: ANAF. Ultima verificare: 2026-09-29.

  • Lichiditate curentă sub 1 (0.68) — activele circulante nu acoperă datoriile

Cifră de afaceri

52.266.870 RON

217,8%

Profit net

15.814.873 RON

189,4%

Capitaluri proprii

31.132.540 RON

103,2%

Număr mediu salariați

6

-14,3%

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară pe anii raportați): 15.826.148 RON

81din 100Risc scăzut — clasa A

Cum a fost calculat

  • LichiditateSlabă6/25
  • CapitalizareExcelentă25/25
  • ProfitabilitateExcelentă25/25
  • TendințăÎn creștere25/25

Indicator calculat automat din situațiile financiare publice. Nu este un rating de credit și nu constituie consultanță financiară.

Indicatori financiari 2025

Lichiditate curentă
0,68

prag ≥ 1

Lichiditate rapidă
0,68

prag ≥ 0,8

Grad de îndatorare
35,6 %

prag ≤ 80%

Marjă netă
30,3 %
Marjă brută
—
Rentabilitatea activelor (ROA)
32,7 %
Cifră de afaceri / salariat
8.711.145 RON
Durata medie de încasare
—

Situații financiare pe ani

Indicator200920102011201220132014201520162017201820192020

Comparație cu 2068 firme din județul Cluj care au același domeniu de activitate (CAEN 68), pentru anul 2025.

  • Cifră de afaceri52.266.870 RON
    P25 40.277 RONMediană 159.259 RONP75 421.347 RON

    Peste 100% dintre firmele comparabile

  • Profit net15.814.873 RON
    P25 -1.716 RONMediană 25.853 RONP75 154.393 RON

    Peste 100% dintre firmele comparabile

  • Număr salariați6
    P25 1Mediană 1P75 1

    Peste 96% dintre firmele comparabile

  • Cifră de afaceri / salariat8.711.145 RON
    P25 114.809 RONMediană 239.822 RONP75 485.045 RON

    Peste 99% dintre firmele comparabile

Cuartilele sunt calculate din situațiile financiare publice depuse la Ministerul Finanțelor de firmele active cu același cod CAEN. Firmele radiate sunt excluse.

Verificare sancțiuni internaționale

Nu a fost găsită nicio potrivire exactă între codul fiscal sau numărul de înregistrare al acestei societăți și listele de sancțiuni UE, ONU, OFAC (SUA), Regatul Unit.

2021
2022
2023
2024
2025
Cifră de afaceri836.917 RON859.066 RON795.292 RON834.094 RON816.894 RON751.706 RON872.507 RON859.416 RON927.997 RON931.754 RON729.643 RON474.351 RON34.169 RON27.782 RON73.593 RON16.446.743 RON52.266.870 RON
Profit net36.231 RON55.155 RON63.505 RON74.028 RON71.110 RON32.229 RON76.824 RON81.554 RON-87.892 RON113.319 RON21.378 RON-1.020.249 RON-549.555 RON1.041.434 RON-496.633 RON5.464.111 RON15.814.873 RON
Total active2.634.391 RON2.850.442 RON2.880.168 RON2.927.123 RON2.910.843 RON2.878.022 RON2.981.093 RON2.998.452 RON2.901.652 RON3.223.757 RON2.963.388 RON9.883.620 RON9.331.376 RON10.378.994 RON13.516.111 RON46.200.824 RON48.337.054 RON
Active imobilizate2.279.602 RON2.529.968 RON2.457.953 RON2.442.878 RON2.422.598 RON2.427.244 RON1.734.654 RON1.779.850 RON1.805.104 RON1.565.847 RON1.564.740 RON845.159 RON1.224.007 RON4.757.284 RON9.289.075 RON4.730.591 RON36.562.994 RON
Active circulante354.789 RON320.474 RON422.215 RON484.245 RON488.245 RON450.778 RON1.246.439 RON1.218.602 RON1.096.548 RON1.657.910 RON1.398.648 RON9.038.461 RON8.107.369 RON5.621.710 RON4.227.036 RON41.470.233 RON11.774.060 RON
Capitaluri proprii2.508.229 RON2.563.384 RON2.584.206 RON2.658.234 RON2.729.344 RON2.724.068 RON2.800.892 RON2.882.446 RON2.743.863 RON2.857.182 RON2.878.561 RON9.858.312 RON9.308.756 RON10.350.190 RON9.853.557 RON15.317.668 RON31.132.540 RON
Datorii totale84.643 RON242.592 RON259.885 RON218.312 RON148.435 RON120.628 RON139.654 RON71.128 RON106.769 RON308.355 RON41.332 RON25.308 RON22.620 RON28.804 RON3.662.554 RON30.885.641 RON17.209.306 RON
Număr mediu salariați161413131111111010910866676

E firma ta?

Listeaz-o în directorul de furnizori Brivio — gratuit, verificată în registru, în câteva minute.

Listează această firmă