Brivio
Loading…

Datele tale, decizia ta

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

  • Niciun script de analiză sau marketing nu rulează înainte să decizi — nici măcar în fundal.
  • Fiecare categorie este o decizie separată. Acceptarea uneia nu le acceptă pe celelalte.
  • Îți poți schimba sau retrage alegerea oricând, dintr-un singur clic.

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

Folosim cookie-uri esențiale. Pe celelalte le pornim doar dacă ești de acord.Folosim cookie-uri esențiale pentru funcționarea platformei și, doar cu acordul tău, cookie-uri funcționale, de analiză sau de marketing. Nimic neesențial nu se încarcă fără consimțământul tău. Detalii în Politica de cookie-uri

Strict necesare

Autentificare, securitate (CSRF), preferință de limbă și temă, reținerea alegerii tale privind consimțământul. Întotdeauna active.

Funcționale

Rețin preferințe suplimentare (ex. setări de afișare) pentru o experiență îmbunătățită.

Analiză

Ne ajută să înțelegem cum este folosit site-ul (statistici agregate). Nu se încarcă fără acordul tău.

Marketing

Folosite pentru publicitate personalizată de către terți. Nu se încarcă fără acordul tău.

Sari la conținutul principal
Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
S

STILCON SRL

Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova
funcțiuneProfil nerevendicat
CUI
4090812
Nr. reg.
J1993001559297
Înființată
6 feb. 1993
Formă juridică
SRL
Cod CAEN
4100

Este firma ta? Revendic-o gratuit și preia controlul acestui profil.

Revendică firma
Cifră de afaceri

11,9 mil. RON

2025

Profit net

1,6 mil. RON

2025

Angajați

28

2025

Despre companie

Această companie nu a adăugat încă o descriere.

Activitate CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SRL

Situație fiscală

Evoluție financiară

Sursa: date publice ANAF / Ministerul Finanțelor

Analiză financiară

Comparație cu domeniul

Asociați și administratori

administrator(2)

Sursa: date deschise din Registrul Comerțului (ONRC).

Datele personale sunt afișate conform legislației privind publicitatea Registrului Comerțului. Pentru solicitări de eliminare, contactează-ne.

Companii conectate

Recenzii și evaluare

—Nicio recenzie încă
Autentifică-te pentru a lăsa o recenzie
Nicio recenzie încă. Fii primul care evaluează această companie.

Contracte de achiziții publice

Atribuiri înregistrate

16

Valoare totală atribuită

26.252.980 RON

Autorități contractante

5

Atribuiri publicate între 23 dec. 2016 și 21 aug. 2026.

SCNA1136330/10418/768/1SEAP
Potrivit după CUI

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

Autoritatea contractantă
COMUNA CORNESTI (PRIMARIA)
Valoare atribuită:
10.507.933 RON
Publicat:
21 aug. 2026
DA40734804SEAP
Potrivit după CUI

REZERVOR APA 1100 MC GOSPODARIE DE APA SAT GAGENI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
695.804 RON
Publicat:
30 iun. 2026
DA38788941SEAP
Potrivit după CUI

REZERVOR 500 MC IN INCINTA GOSPODARIEI DE APA DIN COMUNA PAULESTI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
540.000 RON
Publicat:
2 sept. 2025
DA36010016SEAP
Potrivit după CUI

Reparatii la bazine, case de pompe, rezervoare si imprejmuiri

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
197.392 RON
Publicat:
26 iun. 2024
DA36001338SEAP
Potrivit după CUI

PROIECTARE SI EXECUTIE HALA METALICA GAGENI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
798.140 RON
Publicat:
25 iun. 2024
DA35046115SEAP
Potrivit după CUI

ACHIZITIE REZERVOR DE APA METALIC INTEX 150 MC

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
187.340 RON
Publicat:
16 feb. 2024
SCNA1095192/19339/1SEAP
Potrivit după CUI

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
2.833.559 RON
Publicat:
3 nov. 2023
DA30097927SEAP
Potrivit după CUI

AMENAJARE CAI DE ACCES, SCURGERE APEL PLUVIALE, PARCARI SI SPATII VERZI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
300.000 RON
Publicat:
9 mar. 2022
DA29433107SEAP
Potrivit după CUI

CONSTRUIRE DOUA SOCLURI PENTRU AMPLASARE BUSTURI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
20.000 RON
Publicat:
6 dec. 2021
SCNA1034731/4920SEAP
Potrivit după CUI

"Extindere, modernizare si dotari sediu primarie, desfiintare constructii existente, imprejmuire, refacere alei pietonale si carosabile, amenajare peisagistica"

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
3.139.870 RON
Publicat:
27 mar. 2020
SCNA1033694/60SEAP
Potrivit după CUI

Contract de executie lucrari - rest de executat

Autoritatea contractantă
Agentia Nationala pentru Locuinte
Valoare atribuită:
4.432.452 RON
Publicat:
11 mar. 2020
DA23432573/DA23432573SEAP
Potrivit după CUI

REABILITARE MODERNIZARE SI DOTARE CAMIN CULTURAL GAGENI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
388.906 RON
Publicat:
5 iul. 2019
SCNA1001995/6533/405/1606SEAP
Potrivit după CUI

Contract de lucrari

Autoritatea contractantă
Comuna Podenii Noi
Valoare atribuită:
1.303.642 RON
Publicat:
25 iul. 2018
DA14634492/DA14634492SEAP
Potrivit după CUI

EXECUTIE REZERVOR 500 MC COMUNA PAULESTI, SAT GAGENI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
429.700 RON
Publicat:
28 nov. 2017
DA14634637/DA14634637SEAP
Potrivit după CUI

EXECUTIE GARD REZERVOR 500 MC SI FORAJE, COMUNA PAULESTI, SAT GAGENI

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
37.671 RON
Publicat:
28 nov. 2017
DA10446932/DA10446932SEAP
Potrivit după CUI

RETEA CANALIZARE BRANSAMENTE -EXTINDERE, COLECTOR MENAJER SI RACORDURI INDIVIDUALE PE STR 1 ZONA MAL

Autoritatea contractantă
COMUNA PAULESTI
Valoare atribuită:
440.571 RON
Publicat:
23 dec. 2016

Surse: TED (Tenders Electronic Daily) și SEAP/SICAP prin data.gov.ro. Anunțurile de atribuire sunt informații publice.

Istoric

  1. 02/06/1993

    Înființarea companiei

  2. 2000-05-01

    Înregistrare în scopuri de TVA

Sediu & contact

Harta este încărcată de la Google, care își setează propriile cookie-uri. Acceptă cookie-urile de marketing pentru a o afișa aici.Deschide în Google Maps
Adresă
Nr. 227, Sector 0, Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova, Romania
Telefon
0244519946
Cod poștal
107400
Data înregistrării
02/06/1993

Prezența online

Registre și directoare

ListaFirme.roTermene.roRisCo.roConfidas.roListaFirme.euOpenCorporatesNorth Data

Legături generate automat către profilurile de pe directoarele publice de firme.

Surse oficiale

ANAF (Mfinanțe)OficialONRC (Registrul Comerțului)Oficial

Registre guvernamentale oficiale — caută după CUI pe site-ul lor.

Profilul Brivio — linkul canonic

/companies/4090812

Întrebări frecvente

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei STILCON SRL este 4090812.

STILCON SRL este înregistrată la Registrul Comerțului cu numărul J1993001559297, din data de 02/06/1993.

STILCON SRL are sediul social la adresa Nr. 227, Sector 0, Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova, România.

Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Nu, STILCON SRL nu este în prezent înregistrată în scopuri de TVA.

Da, conform datelor publice ANAF, STILCON SRL este activă.

În 2025, STILCON SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.884.835 RON, cu 28 angajați.

Companii similare

DEROM TOTAL SRL
Sat Berceni Com. Berceni
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
DAD TOP MONTAJ S.R.L.
Orş. Băicoi
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
DELCONOS SRL
Mun. Ploieşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
BUILDING GENERAL CONSTRUCT S.R.L.
Loc. Băicoi, Oraş Băicoi
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
MARVALI INTER BUILDING SRL
Sat Perşunari, Comuna Cocorăştii Colţ
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
BROS CONSTRUCT SRL
Loc. Sinaia, Oraş Sinaia
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
GHEMARK INTER CONSTRUCT SRL
Mun. Ploieşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
INAMED STYLE SRL
Mun. Ploieşti
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
Comparație între companii similare
CompanieLocalitateJudețActivitate
DEROM TOTAL SRLSat Berceni Com. BerceniPrahova—
DAD TOP MONTAJ S.R.L.Orş. BăicoiPrahova—
DELCONOS SRLMun. PloieştiPrahova—
BUILDING GENERAL CONSTRUCT S.R.L.Loc. Băicoi, Oraş BăicoiPrahovaLucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
MARVALI INTER BUILDING SRLSat Perşunari, Comuna Cocorăştii ColţPrahovaLucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
BROS CONSTRUCT SRLLoc. Sinaia, Oraş SinaiaPrahovaLucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
GHEMARK INTER CONSTRUCT SRLMun. PloieştiPrahova—
INAMED STYLE SRLMun. PloieştiPrahova—

Contact

0244519946

Nr. 227, Sector 0 · Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova

Situație financiară

Anul 2025

Cifră de afaceri
11.884.835 RON+5%
Profit net
1.588.759 RON>+999%
Angajați
28
Vezi toți anii

Date de registru

Plătitor TVA din
1 mai 2000

Verificat ultima dată la 27 iul. 2026

Explorează

  • Firme din Prahova
  • Firme din Păulești
  • Firme cu același domeniu: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • Neplătitor de TVA

Sursa: ANAF. Ultima verificare: 2026-07-27.

Companii care au persoane în comun cu aceasta, după datele din Registrul Comerțului (2 persoane verificate).

  • BEM BAUTURI SRLVrancea · radiată

    Prin: IONESCU LUIGI

  • BRACO TRADE SRLIlfov · radiată

    Prin: IONESCU LUIGI

  • CRISTAL CLIMA SRLBucureşti

    Prin: IONESCU LUIGI

  • DALU ENGINEERING SRLBucureşti

    Prin: IONESCU LUIGI

  • PERFECT TRUST TRADE S.R.LVrancea · radiată

    Prin: IONESCU LUIGI

  • REPCON LUNGU SRLPrahova · radiată

    Prin: IONESCU LUIGI

  • STILCON SERV SRLPrahova · radiată

    Prin: IONESCU LUIGI

  • STIL M SRLBucureşti · radiată

    Prin: IONESCU LUIGI

  • STOCONEX CONST SRLPrahova · radiată

    Prin: IONESCU LUIGI

Legăturile se fac după nume — registrul public nu conține CNP. Persoanele cu același nume pot fi oameni diferiți, iar lichidatorii judiciari sunt excluși pentru că apar în dosare fără legătură între ele.

  • Lichiditate curentă sub 1 (0.85) — activele circulante nu acoperă datoriile

Cifră de afaceri

11.884.835 RON

5,2%

Profit net

1.588.759 RON

3.777,9%

Capitaluri proprii

2.280.463 RON

4,0%

Număr mediu salariați

28

-30,0%

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară pe anii raportați): 18.493.221 RON

75din 100Risc scăzut — clasa A

Cum a fost calculat

  • LichiditateSlabă6/25
  • CapitalizareBună19/25
  • ProfitabilitateExcelentă25/25
  • TendințăÎn creștere25/25

Indicator calculat automat din situațiile financiare publice. Nu este un rating de credit și nu constituie consultanță financiară.

Indicatori financiari 2025

Lichiditate curentă
0,85

prag ≥ 1

Lichiditate rapidă
0,85

prag ≥ 0,8

Grad de îndatorare
66,5 %

prag ≤ 80%

Marjă netă
13,4 %
Marjă brută
—
Rentabilitatea activelor (ROA)
23,3 %
Cifră de afaceri / salariat
424.458 RON
Durata medie de încasare
—

Situații financiare pe ani

Indicator200920102011201220132014201520162017201820192020

Comparație cu 1482 firme din județul Prahova care au același domeniu de activitate (CAEN 41), pentru anul 2025.

  • Cifră de afaceri11.884.835 RON
    P25 78.809 RONMediană 306.651 RONP75 1.136.390 RON

    Peste 98% dintre firmele comparabile

  • Profit net1.588.759 RON
    P25 -7.706 RONMediană 27.300 RONP75 178.822 RON

    Peste 97% dintre firmele comparabile

  • Număr salariați28
    P25 1Mediană 2P75 5

    Peste 98% dintre firmele comparabile

  • Cifră de afaceri / salariat424.458 RON
    P25 80.070 RONMediană 167.324 RONP75 322.740 RON

    Peste 83% dintre firmele comparabile

Cuartilele sunt calculate din situațiile financiare publice depuse la Ministerul Finanțelor de firmele active cu același cod CAEN. Firmele radiate sunt excluse.

Verificare sancțiuni internaționale

Nu a fost găsită nicio potrivire exactă între codul fiscal sau numărul de înregistrare al acestei societăți și listele de sancțiuni UE, ONU, OFAC (SUA), Regatul Unit.

E firma ta?

Listeaz-o în directorul de furnizori Brivio — gratuit, verificată în registru, în câteva minute.

Listează această firmă
2021
2022
2023
2024
2025
Cifră de afaceri1.423.899 RON1.972.199 RON3.773.852 RON3.856.648 RON6.278.631 RON11.038.888 RON24.653.900 RON19.200.445 RON13.650.564 RON16.499.518 RON12.864.223 RON12.455.562 RON20.359.832 RON17.548.592 RON12.223.988 RON11.295.928 RON11.884.835 RON
Profit net8.130 RON126.683 RON150.181 RON98.743 RON316.761 RON489.025 RON2.161.008 RON3.924.242 RON484.629 RON783.229 RON215.798 RON-2.957.577 RON1.280.149 RON539.499 RON53.903 RON40.970 RON1.588.759 RON
Total active1.021.170 RON1.049.417 RON1.203.342 RON1.096.334 RON1.249.355 RON3.320.345 RON7.882.328 RON9.202.228 RON11.812.874 RON12.107.457 RON12.993.408 RON6.185.654 RON7.121.434 RON7.468.331 RON8.501.249 RON7.992.525 RON6.815.370 RON
Active imobilizate213.778 RON177.546 RON183.569 RON341.818 RON301.633 RON277.876 RON1.607.670 RON453.996 RON579.901 RON533.611 RON367.862 RON278.780 RON287.419 RON1.197.698 RON1.340.837 RON1.315.410 RON2.957.695 RON
Active circulante807.392 RON871.871 RON1.019.773 RON754.516 RON947.722 RON3.042.469 RON6.274.658 RON8.748.232 RON11.232.973 RON11.573.846 RON12.625.546 RON5.906.874 RON6.834.015 RON6.270.633 RON7.160.412 RON6.677.115 RON3.857.675 RON
Capitaluri proprii190.080 RON316.764 RON466.945 RON663.660 RON415.279 RON904.304 RON3.065.312 RON5.148.343 RON5.632.972 RON6.416.200 RON6.631.998 RON3.674.731 RON3.902.249 RON2.099.643 RON2.150.734 RON2.191.704 RON2.280.463 RON
Datorii totale831.090 RON732.653 RON736.397 RON432.674 RON867.352 RON2.532.194 RON4.213.716 RON4.053.885 RON6.179.902 RON5.691.257 RON6.361.410 RON2.510.923 RON3.219.185 RON5.368.688 RON6.350.515 RON5.800.821 RON4.534.907 RON
Număr mediu salariați14930705578133105818873494437424028