Brivio
Loading…

Datele tale, decizia ta

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

  • Niciun script de analiză sau marketing nu rulează înainte să decizi — nici măcar în fundal.
  • Fiecare categorie este o decizie separată. Acceptarea uneia nu le acceptă pe celelalte.
  • Îți poți schimba sau retrage alegerea oricând, dintr-un singur clic.

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

Folosim cookie-uri esențiale. Pe celelalte le pornim doar dacă ești de acord.Folosim cookie-uri esențiale pentru funcționarea platformei și, doar cu acordul tău, cookie-uri funcționale, de analiză sau de marketing. Nimic neesențial nu se încarcă fără consimțământul tău. Detalii în Politica de cookie-uri

Strict necesare

Autentificare, securitate (CSRF), preferință de limbă și temă, reținerea alegerii tale privind consimțământul. Întotdeauna active.

Funcționale

Rețin preferințe suplimentare (ex. setări de afișare) pentru o experiență îmbunătățită.

Analiză

Ne ajută să înțelegem cum este folosit site-ul (statistici agregate). Nu se încarcă fără acordul tău.

Marketing

Folosite pentru publicitate personalizată de către terți. Nu se încarcă fără acordul tău.

Sari la conținutul principal
Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

S

SPARK-MOTORS-GRUP SRL

Municipiul Constanţa, Constanţa
funcțiuneProfil nerevendicat
CUI
7940411
Nr. reg.
J13/3070/1995
Înființată
29/11/1995
Formă juridică
SRL
Cod CAEN
4531

Este firma ta? Revendic-o gratuit și preia controlul acestui profil.

Revendică firma
Cifră de afaceri

168,2 K RON

2018

Profit net

7,1 K RON

2018

Angajați

2

2018

Despre companie

Această companie nu a adăugat încă o descriere.

Activitate CAEN
4531 — Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
Formă juridică
SRL

Situație fiscală

Evoluție financiară

Sursa: date publice ANAF / Ministerul Finanțelor

Analiză financiară

Comparație cu domeniul

Asociați și administratori

administrator(1)

Sursa: date deschise din Registrul Comerțului (ONRC).

Datele personale sunt afișate conform legislației privind publicitatea Registrului Comerțului. Pentru solicitări de eliminare, contactează-ne.

Recenzii și evaluare

—Nicio recenzie încă
Autentifică-te pentru a lăsa o recenzie
Nicio recenzie încă. Fii primul care evaluează această companie.

Istoric

  1. 2002-01-01

    Înregistrare în scopuri de TVA

  2. 29/11/1995

    Înființarea companiei

Sediu & contact

Harta este încărcată de la Google, care își setează propriile cookie-uri. Acceptă cookie-urile de marketing pentru a o afișa aici.Deschide în Google Maps
Adresă
Str. UMBREI, Nr. 2, Bl. I4, Sc. F, Et. 2, Ap. 110, CP 900477, Municipiul Constanţa, Constanţa, Romania
Telefon
0723607062
Cod poștal
900477
Data înregistrării
29/11/1995

Prezența online

Registre și directoare

ListaFirme.roTermene.roRisCo.roConfidas.roListaFirme.euOpenCorporatesNorth Data

Legături generate automat către profilurile de pe directoarele publice de firme.

Surse oficiale

ANAF (Mfinanțe)OficialONRC (Registrul Comerțului)Oficial

Registre guvernamentale oficiale — caută după CUI pe site-ul lor.

Profilul Brivio — linkul canonic

/companies/7940411

Întrebări frecvente

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei SPARK-MOTORS-GRUP SRL este 7940411.

SPARK-MOTORS-GRUP SRL este înregistrată la Registrul Comerțului cu numărul J13/3070/1995, din data de 29/11/1995.

SPARK-MOTORS-GRUP SRL are sediul social la adresa Str. UMBREI, Nr. 2, Bl. I4, Sc. F, Et. 2, Ap. 110, CP 900477, Municipiul Constanţa, Constanţa, România.

Activitatea principală este CAEN 4531 — Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule.

Nu, SPARK-MOTORS-GRUP SRL nu este în prezent înregistrată în scopuri de TVA.

Da, conform datelor publice ANAF, SPARK-MOTORS-GRUP SRL este activă.

În 2018, SPARK-MOTORS-GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 168.188 RON, cu 2 angajați.

Companii similare

TSA ACTUAL TRUCKS S.R.L.
Municipiul Constanţa
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
ELMEX SRL
Municipiul Constanţa
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
TRANSINTERN CAR SRL
Municipiul Constanţa
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
LANSSA TRADING SRL
Municipiul Constanţa
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
IANIMI GRUP S.R.L.
Sat Poiana, Oraş Ovidiu
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
ROT TOTAL LOGISTIC S.R.L.
Municipiul Constanţa
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
LECA DARCOM S.R.L.
Municipiul Constanţa
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
FOX VISION S.R.L.
Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian
Același județDimensiune similară
Vezi profilul
Comparație între companii similare
CompanieLocalitateJudețActivitate
TSA ACTUAL TRUCKS S.R.L.Municipiul ConstanţaConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
ELMEX SRLMunicipiul ConstanţaConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
TRANSINTERN CAR SRLMunicipiul ConstanţaConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
LANSSA TRADING SRLMunicipiul ConstanţaConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
IANIMI GRUP S.R.L.Sat Poiana, Oraş OvidiuConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
ROT TOTAL LOGISTIC S.R.L.Municipiul ConstanţaConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
LECA DARCOM S.R.L.Municipiul ConstanţaConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
FOX VISION S.R.L.Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui TraianConstanţaComerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

Contact

0723607062

Str. UMBREI, Nr. 2, Bl. I4, Sc. F, Et. 2, Ap. 110, CP 900477 · Municipiul Constanţa, Constanţa

Situație financiară

Anul 2018

Cifră de afaceri
168.188 RON−37%
Profit net
7.082 RON−80%
Angajați
2
Vezi toți anii

Date de registru

Plătitor TVA din
1 ian. 2002

Verificat ultima dată la 27 iul. 2026

Explorează

  • Firme din Constanţa
  • Firme cu același domeniu: Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • Neplătitor de TVA

Sursa: ANAF. Ultima verificare: 2026-07-27.

  • Cifra de afaceri a scăzut cu 37% în 2018
  • Ultima situație financiară depusă este pentru 2018

Cifră de afaceri

168.188 RON

-37,1%

Profit net

7.082 RON

-79,7%

Capitaluri proprii

432.566 RON

1,7%

Număr mediu salariați

2

0,0%

Proiecție cifră de afaceri 2019 (regresie liniară pe anii raportați): 123.848 RON

71din 100Risc mediu — clasa B

Cum a fost calculat

  • LichiditateExcelentă25/25
  • CapitalizareExcelentă25/25
  • ProfitabilitateAcceptabilă15/25
  • TendințăÎn scădere6/25

Indicator calculat automat din situațiile financiare publice. Nu este un rating de credit și nu constituie consultanță financiară.

Indicatori financiari 2018

Lichiditate curentă
4,19

prag ≥ 1

Lichiditate rapidă
4,19

prag ≥ 0,8

Grad de îndatorare
23,9 %

prag ≤ 80%

Marjă netă
4,2 %
Marjă brută
—
Rentabilitatea activelor (ROA)
1,2 %
Cifră de afaceri / salariat
84.094 RON
Durata medie de încasare
—

Situații financiare pe ani

Indicator20092012201320142015201620172018
Cifră de afaceri879.051 RON678.826 RON

Comparație cu 379 firme din județul Constanţa care au același domeniu de activitate (CAEN 45), pentru anul 2018.

  • Cifră de afaceri168.188 RON
    P25 54.340 RONMediană 158.534 RONP75 391.128 RON

    Peste 53% dintre firmele comparabile

  • Profit net7.082 RON
    P25 -19.630 RONMediană 2.789 RONP75 29.952 RON

    Peste 57% dintre firmele comparabile

  • Număr salariați2
    P25 1Mediană 3P75 4

    Peste 49% dintre firmele comparabile

  • Cifră de afaceri / salariat84.094 RON
    P25 37.398 RONMediană 73.460 RONP75 197.999 RON

    Peste 53% dintre firmele comparabile

Cuartilele sunt calculate din situațiile financiare publice depuse la Ministerul Finanțelor de firmele active cu același cod CAEN. Firmele radiate sunt excluse.

Verificare sancțiuni internaționale

Nu a fost găsită nicio potrivire exactă între codul fiscal sau numărul de înregistrare al acestei societăți și listele de sancțiuni UE, ONU, OFAC (SUA), Regatul Unit.

484.253 RON
763.787 RON
410.039 RON
331.295 RON
267.484 RON
168.188 RON
Profit net6.211 RON3.626 RON89.276 RON30.050 RON19.498 RON-28.086 RON34.899 RON7.082 RON
Total active630.136 RON713.121 RON696.048 RON625.361 RON588.653 RON522.523 RON571.095 RON568.152 RON
Active imobilizate62.851 RON51.202 RON43.083 RON39.553 RON————
Active circulante567.285 RON661.919 RON652.965 RON585.808 RON588.653 RON522.523 RON571.095 RON568.152 RON
Capitaluri proprii265.330 RON279.797 RON369.072 RON399.122 RON418.620 RON390.585 RON425.484 RON432.566 RON
Datorii totale364.806 RON433.324 RON326.976 RON226.239 RON170.033 RON131.938 RON145.611 RON135.586 RON
Număr mediu salariați21122—22

E firma ta?

Listeaz-o în directorul de furnizori Brivio — gratuit, verificată în registru, în câteva minute.

Listează această firmă