Brivio
Loading…

Datele tale, decizia ta

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

  • Niciun script de analiză sau marketing nu rulează înainte să decizi — nici măcar în fundal.
  • Fiecare categorie este o decizie separată. Acceptarea uneia nu le acceptă pe celelalte.
  • Îți poți schimba sau retrage alegerea oricând, dintr-un singur clic.

Alege ce putem păstra pe dispozitivul tău

Folosim cookie-uri esențiale. Pe celelalte le pornim doar dacă ești de acord.Folosim cookie-uri esențiale pentru funcționarea platformei și, doar cu acordul tău, cookie-uri funcționale, de analiză sau de marketing. Nimic neesențial nu se încarcă fără consimțământul tău. Detalii în Politica de cookie-uri

Strict necesare

Autentificare, securitate (CSRF), preferință de limbă și temă, reținerea alegerii tale privind consimțământul. Întotdeauna active.

Funcționale

Rețin preferințe suplimentare (ex. setări de afișare) pentru o experiență îmbunătățită.

Analiză

Ne ajută să înțelegem cum este folosit site-ul (statistici agregate). Nu se încarcă fără acordul tău.

Marketing

Folosite pentru publicitate personalizată de către terți. Nu se încarcă fără acordul tău.

Sari la conținutul principal
Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

Brivio
  • Prețuri
ConectareÎncepe acum
Brivio

Facturare, contabilitate și declarații ANAF într-un singur loc — pentru firme și cabinetele lor contabile.

ANAF e-FacturaeIDAS SESGDPREU hosting

Produs

  • Funcționalități
  • Prețuri
  • Integrări
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Brivio AI

Soluții

  • Pentru freelanceri & PFA
  • Pentru firme mici & SRL-uri
  • Pentru contabili & cabinete
  • Pentru magazine online
  • Pentru firme de construcții
  • Înființare firmă
  • Găsește un contabil
  • Alternative la alte programe
  • Integrări

Instrumente gratuite

  • Calculator TVA
  • Calculator salariu
  • Calculator taxe PFA
  • PFA, SRL sau micro?
  • Impozit pe chirie și dividende
  • Model de factură
  • Verificare CUI
  • Validator e-Factura
  • Validare IBAN
  • Validare CIF
  • Curs BNR azi
  • Catalogul firmelor
  • Topul firmelor
  • Legislație
  • Barometrul Brivio
  • Ghid fiscal 2027
  • Termene fiscale

Resurse

  • Documentație
  • Blog
  • Noutăți fiscale
  • Comunitate
  • Centru de ajutor
  • API
  • Aplicații
  • Noutăți
  • Status
  • Securitate & Trust
  • Program de afiliere

Companie

  • Despre noi
  • Cariere
  • Contact
  • Identitate vizuală
  • Pentru cabinete de contabilitate

Legal

  • Centru legal
  • Confidențialitate
  • Termeni
  • Cookies
  • GDPR
  • Sub-procesatori
  • Litigii consumatori (ANPC/SAL)
  • Reclamații
  • Transparență AI
  • Securitate
  • Schimbarea furnizorului
  • Date de identificare
  • Termeni program de afiliere
  • Securitate & Trust
  • Metodologie și surse
Brivio

© 2026 Brivio. Toate drepturile rezervate.

Interactive Media Solutions S.R.L. · CUI 37237457 · Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România · J18/241/2017 · +40 755 667 632

ANPC — Soluționarea Alternativă a Litigiilor (SAL)ANPC — Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
GitHub

Brivio este operat de Interactive Media Solutions S.R.L. • CUI 37237457 • Reg. Com. J18/241/2017 • Sediul social: Str. 23 August nr. 1B, Et. 1, Ap. 8, Târgu Jiu, jud. Gorj, România • Contact: legal@brivio.ro • Autoritatea de supraveghere date: ANSPDCP (dataprotection.ro) • Protecția consumatorilor: ANPC (anpc.ro)

ML

MARIA LUX AUTODEZ S.R.L.

Sat Tămășeni, Comuna Tămășeni, Neamț
funcțiuneProfil nerevendicat
CUI
41330391
Nr. reg.
J2019000827272
Înființată
28/06/2019
Formă juridică
SRL
Cod CAEN
4511

Este firma ta? Revendic-o gratuit și preia controlul acestui profil.

Revendică firma
Cifră de afaceri

8,2 mil. RON

2025

Profit net

368,4 K RON

2025

Angajați

25

2025

Despre companie

Această companie nu a adăugat încă o descriere.

Activitate CAEN
4511 — Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Formă juridică
SRL

Situație fiscală

Evoluție financiară

Sursa: date publice ANAF / Ministerul Finanțelor

Analiză financiară

Comparație cu domeniul

Asociați și administratori

administrator(1)

Sursa: date deschise din Registrul Comerțului (ONRC).

Datele personale sunt afișate conform legislației privind publicitatea Registrului Comerțului. Pentru solicitări de eliminare, contactează-ne.

Companii conectate

Recenzii și evaluare

—Nicio recenzie încă
Autentifică-te pentru a lăsa o recenzie
Nicio recenzie încă. Fii primul care evaluează această companie.

Istoric

  1. 2021-06-01

    Înregistrare în scopuri de TVA

  2. 28/06/2019

    Înființarea companiei

Sediu & contact

Harta este încărcată de la Google, care își setează propriile cookie-uri. Acceptă cookie-urile de marketing pentru a o afișa aici.Deschide în Google Maps
Adresă
Str. Stejarului, Nr. 15, CP 617465, Sat Tămășeni, Comuna Tămășeni, Neamț, Romania
Cod poștal
617465
Data înregistrării
28/06/2019

Prezența online

Registre și directoare

ListaFirme.roTermene.roRisCo.roConfidas.roListaFirme.euOpenCorporatesNorth Data

Legături generate automat către profilurile de pe directoarele publice de firme.

Surse oficiale

ANAF (Mfinanțe)OficialONRC (Registrul Comerțului)Oficial

Registre guvernamentale oficiale — caută după CUI pe site-ul lor.

Profilul Brivio — linkul canonic

/companies/41330391

Întrebări frecvente

Codul unic de înregistrare (CUI) al firmei MARIA LUX AUTODEZ S.R.L. este 41330391.

MARIA LUX AUTODEZ S.R.L. este înregistrată la Registrul Comerțului cu numărul J2019000827272, din data de 28/06/2019.

MARIA LUX AUTODEZ S.R.L. are sediul social la adresa Str. Stejarului, Nr. 15, CP 617465, Sat Tămășeni, Comuna Tămășeni, Neamț, România.

Activitatea principală este CAEN 4511 — Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone).

Nu, MARIA LUX AUTODEZ S.R.L. nu este în prezent înregistrată în scopuri de TVA.

Da, conform datelor publice ANAF, MARIA LUX AUTODEZ S.R.L. este activă.

În 2025, MARIA LUX AUTODEZ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8.233.030 RON, cu 25 angajați.

Companii similare

ALTEX AUTO S.R.L.
Municipiul Piatra Neamţ
Același județ
Vezi profilul
YSA TRACT AUTO SRL
Sat Cotu Vameş, Comuna Horia
Același județ
Vezi profilul
IRIAN AUTOMOBILE SRL
Sat Podoleni, Comuna Podoleni
Același județ
Vezi profilul
BLA BLA EXPERT S.R.L.
Municipiul Roman
Același județ
Vezi profilul
M & M AUTO DEALER S.R.L.
Municipiul Roman
Același județ
Vezi profilul
PARK AUTO MOLDOVA S.R.L.
Municipiul Roman
Același județ
Vezi profilul
AUTO STYLE TINEL S.R.L.
Municipiul Roman
Același județ
Vezi profilul
MHP TRADE S.R.L.
Municipiul Roman
Același județ
Vezi profilul
Comparație între companii similare
CompanieLocalitateJudețActivitate
ALTEX AUTO S.R.L.Municipiul Piatra NeamţNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
YSA TRACT AUTO SRLSat Cotu Vameş, Comuna HoriaNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
IRIAN AUTOMOBILE SRLSat Podoleni, Comuna PodoleniNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
BLA BLA EXPERT S.R.L.Municipiul RomanNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
M & M AUTO DEALER S.R.L.Municipiul RomanNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
PARK AUTO MOLDOVA S.R.L.Municipiul RomanNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
AUTO STYLE TINEL S.R.L.Municipiul RomanNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
MHP TRADE S.R.L.Municipiul RomanNeamţComerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Contact

Str. Stejarului, Nr. 15, CP 617465 · Sat Tămășeni, Comuna Tămășeni, Neamț

Situație financiară

Anul 2025

Cifră de afaceri
8.233.030 RON+30%
Profit net
368.365 RON+189%
Angajați
25
Vezi toți anii

Date de registru

Plătitor TVA din
1 iun. 2021

Verificat ultima dată la 27 iul. 2026

Explorează

  • Firme din Neamț
  • Firme din Tămășeni
  • Firme cu același domeniu: Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • Neplătitor de TVA

Sursa: ANAF. Ultima verificare: 2026-07-27.

Companii care au persoane în comun cu aceasta, după datele din Registrul Comerțului (o persoană verificată).

  • ICONOCLASM SRLNeamţ

    Prin: ANDRICI ANDREI

  • OLIRAM BUSINESS S.R.L.Neamţ

    Prin: ANDRICI ANDREI

  • PKW-DESIGN SRLIaşi · radiată

    Prin: ANDRICI ANDREI

Legăturile se fac după nume — registrul public nu conține CNP. Persoanele cu același nume pot fi oameni diferiți, iar lichidatorii judiciari sunt excluși pentru că apar în dosare fără legătură între ele.

Cifră de afaceri

8.233.030 RON

30,0%

Profit net

368.365 RON

188,9%

Capitaluri proprii

4.383.321 RON

330,7%

Număr mediu salariați

25

4,2%

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară pe anii raportați): 10.578.764 RON

90din 100Risc scăzut — clasa A

Cum a fost calculat

  • LichiditateExcelentă25/25
  • CapitalizareExcelentă25/25
  • ProfitabilitateAcceptabilă15/25
  • TendințăÎn creștere25/25

Indicator calculat automat din situațiile financiare publice. Nu este un rating de credit și nu constituie consultanță financiară.

Indicatori financiari 2025

Lichiditate curentă
2,19

prag ≥ 1

Lichiditate rapidă
2,19

prag ≥ 0,8

Grad de îndatorare
39,9 %

prag ≤ 80%

Marjă netă
4,5 %
Marjă brută
—
Rentabilitatea activelor (ROA)
5,1 %
Cifră de afaceri / salariat
329.321 RON
Durata medie de încasare
—

Situații financiare pe ani

Indicator2019202020212022202320242025
Cifră de afaceri297.360 RON295.995 RON3.741.912 RON8.081.574 RON

Comparație cu 296 firme din județul Neamţ care au același domeniu de activitate (CAEN 45), pentru anul 2025.

  • Cifră de afaceri8.233.030 RON
    P25 75.681 RONMediană 210.814 RONP75 534.001 RON

    Peste 99% dintre firmele comparabile

  • Profit net368.365 RON
    P25 0 RONMediană 8.855 RONP75 42.612 RON

    Peste 95% dintre firmele comparabile

  • Număr salariați25
    P25 1Mediană 1P75 3

    Peste 98% dintre firmele comparabile

  • Cifră de afaceri / salariat329.321 RON
    P25 86.057 RONMediană 168.370 RONP75 329.994 RON

    Peste 75% dintre firmele comparabile

Cuartilele sunt calculate din situațiile financiare publice depuse la Ministerul Finanțelor de firmele active cu același cod CAEN. Firmele radiate sunt excluse.

Verificare sancțiuni internaționale

Nu a fost găsită nicio potrivire exactă între codul fiscal sau numărul de înregistrare al acestei societăți și listele de sancțiuni UE, ONU, OFAC (SUA), Regatul Unit.

7.465.192 RON
6.332.661 RON
8.233.030 RON
Profit net86.308 RON245.868 RON549.595 RON4.762 RON1.553 RON127.505 RON368.365 RON
Total active271.572 RON422.123 RON2.548.262 RON6.220.362 RON5.789.262 RON4.918.860 RON7.291.304 RON
Active imobilizate1.384 RON1.384 RON62.531 RON352.036 RON573.772 RON735.578 RON928.239 RON
Active circulante270.188 RON420.739 RON2.485.731 RON5.868.326 RON5.215.490 RON4.183.282 RON6.363.065 RON
Capitaluri proprii86.508 RON334.376 RON883.971 RON888.733 RON890.286 RON1.017.792 RON4.383.321 RON
Datorii totale185.064 RON87.747 RON1.664.291 RON5.331.629 RON4.898.491 RON3.901.068 RON2.907.983 RON
Număr mediu salariați0149172425

E firma ta?

Listeaz-o în directorul de furnizori Brivio — gratuit, verificată în registru, în câteva minute.

Listează această firmă